Łeba

Jest takie miejsce w Polsce, gdzie słońce odbija się w srebrzystej wodzie dwóch jezior i morza, w złotym piasku ruchomych wydm. Tu w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego mieszkają ludzie gościnni a rozległe lasy sosnowe chronią ich miasto przed sztormem i współtworzą leczniczy mikroklimat regionu.

Miasto było kiedyś osadą rolniczo – rybacką, dzisiaj jest ośrodkiem turystycznym, dysponującym dużą nowoczesną bazą noclegową (zobacz więcej) . Posiada rozwiniętą infrastrukturę, dzięki czemu zaspokaja różne potrzeby turystów. W Łebie funkcjonuje nowoczesny, morski port jachtowy na 120 jednostek, w którym odbywa się wiele imprez żeglarskich.

Łeba to ośrodek sportów wodnych: windsurfingu, żeglarstwa deskowego i wędkarstwa morskiego To miejsce aktywnego wypoczynku .
Latem w mieście wypoczywa wielu turystów z kraju i z zagranicy.
Miasto znajduje się w odległości 110 km od Gdańska, 60 km od Słupska i 27 km od Lęborka, przy drodze krajowej 214. Liczy sobie niewiele około 3,7 tys. mieszkańców, utrzymujących się głównie z turystyki i rybołówstwa.

Uroczy choć niewielki port rybacki otoczony XIX domkami, kościół z 1683 roku jak i współczesne hotele, pensjonaty, wille, Campingi, pola namiotowe i kawiarenki , cukiernie, restauracje nadają miasteczku niezapomnianą atmosferę.

Wiele atrakcji turystycznych powstających w Łebie i najbliższej okolicy zapewnia każdemu ciekawy i atrakcyjny wypoczynek. Te atrakcje to: Park Dinozaurów , SeaPark Sarbsk , Labirynt Park , muzeum Motyli, Muzeum Iluzji , Muzeum Bursztynu, Power Park, Park Linowy, Muzeum Figur Woskowych Dom z piernika , Łebskie klocki, Adventure Golf Park i inne.

Teren Słowińskiego Parku Narodowego odznacza się bogactwem natury, zapraszając każdego turystę na wędrówki piesze lub rowerowe wyznaczonymi szlakami turystycznymi a spacery szeroką plażą na wschód i zachód od miasta zachęcają do wypoczynku aktywnego. Imprezy Nordic Wolking odbywają się w Łebie w ciągu całego roku nie tylko w sezonie letnim.

Wypoczynek nad morzem to zdrowie dla każdego.

ZAPASZAMY

Lotnisko

97 km

Przystanek Autobusowy
| Dworzec PKP

650 m

Centrum
Miasta

300 m