Polub Nas

Facebook By Weblizar Powered By Weblizar

WRZESIEŃ – PAŹDZIERNIK

POBYT – 7 lub 14 dni – PROMOCJA

Obszary nadmorskie są obszarami najczystszego powietrza w całej Polsce. Dodatkowo unoszone są cząsteczki jodu niezbędne do poprawnego funkcjonowania tarczycy, a co za tym idzie prawidłowego działania mechanizmu jakim jest organizm człowieka. Jod potrzebny jest, aby regulować metabolizm (tłuszcz szybciej jest spalany), mieć więcej energii fizycznej i umysłowej. Ponadto ten pierwiastek okazuje się niezbędny do prawidłowego rozwoju dzieci. Lekarz pediatra mieszkaniec Łeby Rudolf Greczko poleca pobyty nad morzem w okresie jesienno-zimowym i wczesno-wiosennym.

Łebski klimat zadziała wtedy jak uodparniająca szczepionka. Wiatr nadbałtycki, który jest zazwyczaj silny oraz zmienność temperatur doskonale hartują organizm, ten klimat wymusza, aby ciało się przystosowało i przez to pobudza jego funkcjonowanie.

Silny wiatr wraz z wysokim ciśnieniem dodatkowo dotlenia komórki ciała, pobudza układ nerwowy, mięśniowy, krążenie i rytmizuje pracę serca (musi ono bić trochę mocniej).

Ważna również jest słona woda, jesienią raczej się nie wykąpiemy w morzu, jednak fale rozbijające się o brzeg wyrzucają w powietrze drobinki wody, które są wdychane i odnawiają tkanki płucne, poprawiają funkcjonowanie oskrzeli, krtani i pogłębiają oddech (zbawienne dla astmatyków). Jest to dużo korzystniejsze od barów tlenowych i innych zabiegów w salonach SPA. Trzeba pamiętać, że pobyt nad morzem daje więcej niż jakiekolwiek zabiegi odnowy biologicznej, nad morzem przebywa się przez przynajmniej kilka dni.

Na terenie Łeby występuje praktycznie monokultura sosny, podłoże to igliwie i piasek, powietrze jest czyste dzięki czemu ilość alergenów najróżniejszego rodzaju jest praktycznie równa zeru. Ten klimat szczególnie dobrze przeciwdziała alergiom wziewnym

Pobyt z wyżywieniem w Domu Wczasowym HANNA w Łebie

ZAKWATEROWANIE

POBYT DZIECI

ATRAKCJE OKOLICY

Zadzwoń lub wyślij zapytanie i ustal datę rezerwacji

przymorze@poczta.onet.pl lub Tel. 603 094 542